Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem

Ferie rozpoczęliśmy pracowitym poniedziałkiem. Zwiększona ilość wypożyczeń literatury, gier, prasy to nie wszystko, bo już we wtorek z ołówkiem, flamastrem i wyobraźnią gotową na proces tworzenia, pod kierunkiem zaproszonego artysty poznawaliśmy tajniki powstawania krótkich historii.
Szymon Teluk
W 2009 r. uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego pod kierunkiem prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego.
Rysownik, karykaturzysta, malarz, ilustrator, autor komiksów. W latach studiów realizował także dużo działań przestrzennych i performance w ramach Pracowni rzeźby i otoczenia prof. zw. Jana Berdyszaka.Od 2011 r. asystent w pracowni malarstwa dr hab. Magdaleny Gryski prof. UZ.
Prowadzi także zajęcia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w ramach przedmiotów: Rysunek anatomiczny, Rysunek studyjny, Komiks, Komiks i rysunek koncepcyjny, Historia ilustracji, Scenopis.
Organizator licznych plenerów i spotkań rekrutacyjnych min kilkunastu edycji “Komix Kosobudki”.
Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i pracownik dydaktyczny na zlecenie różnych instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: “Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.
W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce.
Wzięło w nich udział już ponad 10000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z przedsiębiorcami ale także z branżą filmową, pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.
Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.
Współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami w ramach jednorazowych, i cyklicznych projektów dydaktycznych i kulturalnych połączonych często z pokazami rysowania na żywo. (tekst biograficzny ze strony Instytutu Sztuk Wizualnych