Więcej o: Bibliograjka, czyli nowa forma wypożyczeń

Rozpoczynamy nową formę naszej działalności. Włączamy do zbiorów gry planszowe, logiczne, karciane …
Jesteśmy w trakcie gromadzenia, opracowywania, wyszukiwania.
Zapraszamy na nasz blog:

Będą tam Państwo mogli wesprzeć nas swoimi pomysłami, propozycjami, skomentować grę, którą już posiadamy i zaproponować własną, sprawdzoną, ulubioną, ciekawą.
Zapraszamy!

Drodzy Czytelnicy, uzyskaliśmy zgodę Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Burmistrza Miasta Józefowa na otwarcie bibliotek i pracę z Czytelnikiem, dlatego od poniedziałku zapraszamy do naszych placówek: Biblioteki Głównej w Józefowie oraz Filii w Michalinie.

Więcej “Uwaga!”

Z radością informujemy, że nasza biblioteczna ekipa powróciła do pracy. Jednak aktualnie wykonujemy tylko prace wewnętrzne i udostępniamy telefonicznie kody Legimi, dalsze decyzje o otwarciu naszych placówek dla Czytelników podamy niebawem. Wszystko zależy od stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Województwa Mazowieckiego, która oceni stan przygotowania biblioteki do obsługi Czytelników w tym trudnym dla wszystkich okresie zagrożenia epidemiologicznego. Serdecznie pozdrawiamy!

Więcej o: Legimi – czytaj i nie wychodź z domu

Przypominamy, że dzięki współpracy z polską platformą Legimi udostępniamy kody dostępu uprawniające naszych czytelników do korzystania ze zbiorów na stronie http://www.legimi.pl/mazowieckie

Platforma oferuje ponad 60 000 tytułów. Wystarczy zadzwonić do biblioteki, podać numer karty bibliotecznej, zapisać podany przez bibliotekarza kod. Następnie kliknąć w powyższy link i po wprowadzeniu otrzymanego kodu, zarejestrować się, a potem oddać się pasji czytania.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi placówkami!
Kontakt:
Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie przy ulicy M.Skłodowskiej-Curie, telefon 22 789 23 63
Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, Filia w Michalinie przy ulicy Słonecznej, telefon 512 546 996

Biblioteki zamknięte do odwołania!
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek. W tym czasie zawieszamy naliczanie opłat regulaminowych oraz przesuwamy terminy odbioru rezerwacji.
Jadwiga Sikorska

SZANOWNI PAŃSTWO!
Informujemy, że w związku z potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę klasyfikowaną jako COVID-19 placówki
Miejskiej Biblioteki Publicznej
będą zamknięte do 28 marca (sobota) 2020 roku.

Jadwiga Sikorska

Więcej o: Para-buch! Książka w ruch! Rysunek 3D ze Szkołą Szczęścia

Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z
nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą
długopisów 3D uczymy dzieci rysować bezpośrednio w powietrzu,
podobnie jak ołówkiem na kartce. Narysowane w ten sposób przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach.

Więcej “Para-buch! Książka w ruch! Rysunek 3D ze Szkołą Szczęścia”
Więcej o: PukPukKto. Strach ma wielkie oczy! – spotkanie z przedszkolakami na Kossaka

Czy wiesz, że kiedy się czegoś boisz i otwierasz szeroko oczy odkrywając białą część oka, to twój mózg otrzymuje ważny sygnał i mobilizuje cię do reakcji określanej słowami “uciekaj lub walcz”? Otrzymujesz sporą dawkę adrenaliny. Wtedy reagujesz. Domyślasz się, że to właśnie dlatego mówimy czasem, że “strach ma wielkie oczy”?

Więcej “PukPukKto. Strach ma wielkie oczy! – spotkanie z przedszkolakami na Kossaka”
Więcej o: Warsztaty naukowe – Mózg

“Mózg znajduje się wewnątrz głowy. To właśnie nim myślisz i to on kontroluje wszystko, co robisz. Mózg mówi ciału, jak ma się poruszać. Mówi co widzisz, czujesz, słyszysz, smakujesz i czego dotykasz. Każda część mózgu ma swoje zadania do wykonania. Nerwy przekazują informacje z mózgu do każdej części ciała. Zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak, węch mówią ci, co dzieje się dookoła”.

Więcej “Warsztaty naukowe – Mózg”
Więcej o: Para-buch! Książka w ruch! – “Błysk w oku” – spotkanie z klasą IIB

Złudzenia optyczne, elementy niewidzialnej wystawy, kalejdoskop, niesamowite eksperymenty chemiczne spowodowały, że wiemy nieco więcej o tym, jak funkcjonuje oko i jak trudno jest żyć osobom niewidomym lub niedowidzącym.
Wykorzystaliśmy książkę Joanny M.Chmielewskiej Oczy
Zajęcia prowadziła Kaja Itner.

Więcej “Para-buch! Książka w ruch! – “Błysk w oku” – spotkanie z klasą IIB”
Więcej o: PukPukKto – Ile waży kłamstwo? Spotkanie w przedszkolu na Kossaka

Wszyscy mamy piękną wyobraźnię, dzięki niej możemy marzyć i planować ważne rzeczy. Ale czy kłamstwo to tylko gra wyobraźni, czy coś naprawdę brzydkiego? Zastanawialiśmy się nad tym oglądając, słuchając i ucząc się tego, że prawda, chociaż czasem trudna, to jednak jest najważniejsza. Zwiedziliśmy też wystawę ilustracji do różnych wydań książki Pinokio oraz filmu Walta Disneya.

Więcej “PukPukKto – Ile waży kłamstwo? Spotkanie w przedszkolu na Kossaka”