O przyrodzie można rozmawiać godzinami. I odpowiadać na niekończące się pytania. Nie zawsze związane z obserwacjami dzieci, ale często bardzo trafne. Przyroda jest jak kameleon, ciągle się zmienia. Zmienia się w świat w którym żyje i oddycha. O tych zmianach na podstawie książek snuliśmy opowieści. Wykorzystaliśmy:
Jesień w świecie przyrody. Seria Młodzi Przyrodnicy. Patrycja Zarawska. Wydawnictwo Wilga
Co i jak zmienia się w przyrodzie. Liliana Fabisińska. Ilustracje Anna Łazowska. Wydawnictwo Papilon
Owady od A do Z. Jules Howard. Tłumaczenie Grażyna Winiarska. Wydawnictwo Kropka
Dla dzieci jednak najważniejsze są baśniowe opowieści. Stąd nasza nowa propozycja. Teatrzyk Komishibai. Wykorzystaliśmy opowieść Jak żyje Ziemia z tekstem Magdaleny Zarębskiej i ilustracjami Aleksandry Strzałkowskiej. Wydawnictwa Tibum.
Teatr nasz mały czeka na swych gości. Potrzeba już tylko zdobyć bilety. A to tym razem nie jest łatwa sprawa. Na szczęście wszyscy je potrafili znaleźć.
