Tomasz Sulej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta

20 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sulejem. Bibliotekę reprezentowała Anna Sobota. Tomasz Sulej jest polskim paleontologiem związanym z Instytutem Paleobiologii PAN. Od lat bada prehistoryczne zwierzęta i uczestniczy w odkrywaniu niezwykłych skamieniałości, m.in. na terenie Polski. Swoją wiedzę naukową chętnie przekazuje młodym czytelnikom, pokazując fascynujący świat sprzed milionów lat. Gdy na Ziemi żyły dinozaury to bogato ilustrowana książka popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży. Autor zabiera czytelników w podróż do czasów, gdy nasza planeta wyglądała zupełnie inaczej – nie było ludzi, traw ani lodowców, a po terenach dzisiejszej Polski wędrowały niezwykłe stworzenia. Książka łączy rzetelną wiedzę paleontologiczną z ciekawostkami i opowieściami o odkryciach naukowych, pomagając zrozumieć, jak wyglądało życie na Ziemi miliony lat temu. To fascynująca lekcja historii naszej planety, która rozwija ciekawość świata, pokazuje pracę naukowców i udowadnia, że także w Polsce odkrywano niezwykłe ślady prehistorycznego życia.

Tłum dzieci siedzący tyłem. Przed nimi przemawiający mężczyźni.