Spotkanie z Barbarą Szelągowską i Moniką Jędrychowską

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie z Barbarą Szelągowską oraz Moniką Jędrychowską. Barbara Szelągowska i Monika Jędrychowska współpracują przy spotkaniach autorskich dla dzieci w szkołach, bibliotekach i przedszkolach. Organizują warsztaty o tym, jak powstaje książka — od pomysłu po ilustracje i druk. Barbara Szelągowska – autorka książek i wierszy dla dzieci. Pisze m.in. serię o „Stonodze Jadzi”, a także Kasia i Daniel na tropie, czy Ja, Peru(ś), czyli pamiętnik fajowego psa. Monika Jędrychowska jest ilustratorką i graficzką. Studiowała ekonomię na SGH, ale później wróciła do swojej pasji — rysowania i ilustracji. Tworzy ilustracje do książek dziecięcych, plakaty, kolaże i projekty graficzne. Obie panie prowadzą interaktywne spotkania — są zagadki, quizy, zabawy ruchowe i rozmowy z dziećmi o książkach.