Narodowe Czytanie 2021

Tragifarsa, czyli Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, odczytywana przez zgromadzonych lektorów w Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie wybrzmiewała tak jak powinna, na poły dramatycznie i komediowo, a dzięki pogodzie, także słonecznie. Lektorami tego dnia byli: Wanda Zagawa, redaktor naczelna pisma samorządowego “Józefów nad Świdrem”, przedstawiciele UM – Piotr Gąszcz, Magdalena Oleksiak, Krystyna Olesińska, Edyta i Michalinka Komińczyk. Także członkowie Klubu Artystycznego “Vena”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie oraz nauczyciele i rodzice.
Miejską Bibliotekę Publiczną reprezentowała Magdalena Rosłoniec, pracownik Filii w Michalinie.
W czasie trwania wydarzenia można było wpisać się do kroniki szkolnej oraz otrzymać okolicznościowe zakładki, a także odciski pamiątkowej pieczęci.

Autorką zdjęć jest Agnieszka Laskowska, nauczyciel bibliotekarz SP nr1.