Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik”

W sobotę 29 maja odbył się Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem „Odjazdowy Czytelnik”, organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przy współpracy z jednostkami z terenu powiatu otwockiego. Uczestniczyli w nim Czytelnicy, rodziny, pasjonaci czytania i wycieczek rowerowych.

Trasa rajdu licząca 12 km prowadziła do linii fortyfikacji “Przedmościa Warszawa” w Emowie, mogiły powstańców styczniowych z Oddziału Powiatu Stanisławowskiego, położonej przy dawnej przeprawie przez Świder i miejscu bitwy z 25 maja 1863 roku. Szef Sztabu Projektu Historycznego – Konspiracja – Tomasz Żurawski opowiadał o tych miejscach i wydarzeniach z nimi związanych.

Potem były warsztaty, konkursy, losowanie upominków dla czytelników uczestniczących w wydarzeniu, bookcrossing – oczywiście z naszym stoiskiem, spotkanie z bohaterami książki Rollek. Pies przewodnik Sebastianem Grzywaczem i jego psami.

Zbiórka uczestniczących w rajdzie odbyła się o godzinie 10.30 przy Gminnym Parku Centrum w Wiązownie (ul. Lubelska 30).  Rozdano „szczęśliwe numerki”, koszulki odblaskowe i wyruszyliśmy punktualnie o godzinie 11.00