Zapraszamy na kolejne warsztaty hybrydowe online z Anną Jaklewicz

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, poniedziałek, o godzinie 19.00.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Można to zrobić korzystając z adresu e-mail: mbpjozefow2@wp.pl.
Materiały warsztatowe dla uczestników po rejestracji będą czekały w placówce Biblioteki przy ulicy M.Skłodowskiej-Curie 5/7.
W zgłoszeniu oczekujemy podania imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego, adresu e-mail. Podane dane są niezbędne do realizacji szkolenia i będą wykorzystane wyłącznie w tym celu.
Zapisy rozpoczynamy od 19 kwietnia 2021 roku.
Każdy uczestnik po rejestracji, poza pakietem uczestnika, otrzyma link do wydarzenia.

SEGREGACJA I RECYKLING ŚMIECI Ile śmieci rocznie wytwarza statystyczny Polak? Czy mimo naszej segregacji śmieci lądują w jednej śmieciarce? Czy odpady szklane i plastikowe należy myć przed wyrzuceniem? Czy odpady BIO można wyrzucać w workach na śmieci? Czy plastik można przetwarzać w nieskończoność? Jak zmieścić 5 koszy w małym mieszkaniu?Podczas spotkania poznamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z recyklingiem, rozwiejemy wątpliwości i obalimy mity. Zasady segregacji zostaną szczegółowo omówione dla każdej z pięciu frakcji odpadów. Na konkretnych przykładach nauczymy się przyporządkowywać odpady do poszczególnych koszy i poznamy wyjątki od reguły. Podczas pokazu poznamy też znaki towarowe związane z recyklingiem, przydatne strony internetowe ułatwiające segregację śmieci oraz dowiemy się czym są PSZOKi. W części praktycznej spotkania nauczymy się robić ekologiczną pastę czyszczącą i własną pastę do zębów.