Festiwal Otwarte Ogrody 2018 uważamy za otwarty – Ogród Literacko-Historyczny


“100 lat niepodległości i inne wypadki historyczne” – spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, autorką książek i opowiadań nie tylko historycznych: Bursztynowy szlak, Husarskie skrzydła: 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej, Jadwiga kontra Jagiełło, Kazimierzu, skąd ta forsa?, Mieszko, ty wikingu! i inne, a wszystkie ciekawe, dowcipnie zilustrowane.

Grażyna Bąkiewicz – Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum.
Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. O melba! znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej Stan podgorączkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.