Urlopy czas rozpocząć, najlepiej z dobrą lekturą

Rozpoczął się właśnie sezon urlopowy. Aura sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu, dlatego odkurzamy rowery, rolki, łodzie i kajaki, pakujemy torby podróżne, rezerwujemy bilety. Nie zapominajmy jednak, że warto w tej wspaniałej i wiele obiecującej gorączce przygotowań  i planów, znaleźć czas na wybór dobrej lektury – odpornej na deszcz i wiatr, porę dnia i smutek nocy. Dlatego przypominamy Państwu  o naszych placówkach, gdzie w zaciszu  regałów czekają dobre książki „dla każdego”.

Dla kobiet  Rok na końcu świata Renaty Adwent – powieść romantyczna, pełna ciepła i refleksji, osnuta wokół przeżyć młodej kobiety, która poszukuje własnej tożsamości, otulona tajemnicą i niezaspokojoną tęsknotą do poznania samej siebie. Powrót do Nałęczowa Wiesławy Bancarzewskiej  to powieść o magicznej sile miłości, nierozerwalnych więzach  rodzinnych, wartości wspomnień i pamiątek, które scalają nasze życie wokół rzeczy  najważniejszych  –  miłości, radości obcowania z bliskimi, wsparcia i wybaczenia.
Panom polecamy książkę Gliniarz Marcina Ciszewskiego – eksperta do spraw zwalczania terroryzmu, autora bestselerowego tytułu  www.ru2012.pl.  W pościgach wysłużonym polonezem z zacinającym się  pistoletem w garści czytelnik będzie mógł zmierzyć się z rosyjską mafią, zakamarkami baz szkoleniowych CIA  i  Al-Kaidą.
Dla fanów  reportażu  mamy kolejny tytuł z Wydawnictwa Czarne. Ostatni świadkowie genialnej reportażystki Swietłany Aleksjejewicz  to opowieść o czasie wielkiej wojny ojczyźnianej, w której odmętach okrucieństwa zginęły miliony radzieckich dzieci. Rosyjskich, białoruskich, ukraińskich, żydowskich, tatarskich, łotewskich, cygańskich, kozackich, uzbeckich, ormiańskich, tadżyckich. Dzięki tej książce przestają być bezimienne, im też należy się pamięć, która niczego nie odkłada na potem.
Piastowie Sławomira Kopra to kolejna książka z ciekawego cyklu tego autora. Tym razem odkrywamy dzieje  średniowiecznej piastowskiej Polski. Ta książka to gratka dla miłośników historii rodzimej. To niezwykła podróż przez Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań, Giecz, Kraków, Tyniec,  rozedrganą dźwiękiem organów Oliwę, mauzoleum ostatnich Piastów w Legnicy, wieżę kościoła w Złotoryi, opactwo cysterskie w Jędrzejowie, podziemne korytarze Wieliczki. Ponadto wolumin pozwala nam  być świadkami codziennego życia epoki średniowiecza, obserwatorami zwyczajów, tradycji, mody, wiary, lęków  i  zabobonów.