Co słychać w Tutlandii, czyli co nowego na naszych półkach dla najmłodszych

Tutlandia Agnieszki Ginko z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło. Książeczka wydana przez Media Rodzina, wydawnictwo wierne tradycjom edytorskim, przyjazne rodzinie i dziecku, propagujące uniwersalne wartości, szczególnie dbałe w doborze tekstów i estetyce graficznej. Historia zamyka się w 7 rozdziałach i opowiada o życiu przeciętnej rodziny, codziennych spotkaniach z porankiem i zamykaniem oczu wraz z rozpaleniem księżycowego kaganka. O miłości wzajemnej, o zrozumieniu i szacunku. Książeczka o tym, co naprawdę w życiu najważniejsze.

O Melanii, Melchiorze i Panu Przypadku Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Pawła Pawlaka Wydawnictwa Bajka, cieszącego się zasłużoną sławą wydawnictwa cennych i pięknych ilustracji. W opowiadaniu poznajemy dwie sympatyczne i bardzo nieśmiałe świnki – Melchiora i Melanię, które w bardzo różny sposób radzą sobie ze swoją nieśmiałością. Melania ukrywa ją pod pięknym kapeluszem i za ciemnymi okularami, zaś Melchior zupełnie sobie z nią nie radzi i manifestuje jej obecność kolorem ryjka i płomiennie czerwonych uszu. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia za sprawą ciemności wywołanej przez Pana Przypadka. Łatwiej wtedy zrozumieć, że raźniej być nieśmiałym w przyjaźni i we dwoje.
Eliza Piotrowska przygotowała kolejną książkę z serii Ciocia Jadzia, na którą wszyscy miłośnicy jej przygód niecierpliwie czekali. Tym razem ciocia Jadzia zostaje woźną, dlatego pierwsze dni w szkole jej siostrzenicy – zupełnie nieoczekiwanie – nie budzą już strachu, a stają się serią zwariowanych przygód, oczywiście z nauką w tle.
Po te i inne książeczki zapraszamy do naszej placówki. Jednocześnie przypominamy o Konkursie plastycznym na ilustracje do ulubionych książek. Zebraliśmy już prace do książek Łukasza Wierzbickiego, Tomasza Szweda i Joanny Olech oraz do wierszy Juliana Tuwima. Prace można obejrzeć na naszej stronie i profilu Facebook. Można tam także je polubić, co zwiększy szanse autorów na wygraną. Nagrody przyznamy do końca roku szkolnego i roześlemy do biorących udział w konkursie placówek. Ponieważ Konkurs jest całoroczny, jego I etap kończymy w czerwcu. Kolejne prace będziemy oceniać jesienią. Czeka nas bowiem jeszcze spotkanie z Grzegorzem Kasdepke i Edwardem Lutczynem – autorem ilustracji do cyklu książek o Piracie Rabarbarze Wojciecha Witkowskiego oraz Wydawnictwem Bis. I na pewno jeszcze jedno po wakacjach. Z jakim gościem się spotkamy pozostawiamy to w tajemnicy, bo czekanie zwiększa apetyt, a apetyt na książkę niech rośnie nieustannie, czego sobie i Państwu życzymy.