Nowe, ciekawe, oczekiwane

Miło nam się pochwalić, że dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych udało nam się kupić nowe tytuły z zakresu uzależnień, terapii i poradnictwa, a także społecznych  uwarunkowań niepokojących zjawisk społecznych i obyczajowych, na pozyskaną kwotę 1300 zł.

Książki poszerzyły działy w  każdej z naszych  placówek . Wśród nich Ewa Woydyłło, która pomaga zrozumieć rodzicom  jak akceptować swoje dziecko (Rodzice dorosłych dzieci), jak skorzystać z pomocy psychologicznej, gdy dręczą nas problemy a nasz mechanizm „radzenia sobie” nie wydaje się być skuteczny (Sekrety kobiet). Autorka pozwala  dostrzec własne potrzeby, ale też potrzeby innych , bo harmonia między tym co otrzymujemy a obdarowywaniem  musi być spełniona (Buty szczęścia; Podnieś głowę). W końcu uczy jak żyć z depresją, a nie w depresji (Bo jesteś człowiekiem). Ponadto  wzbogaciliśmy księgozbiór o książki z Serii Psychologii Społecznej: Lęk społeczny; Miłość to wybór: o terapii uzależnień; Psychologia tłumu; Błędne koło  rozwodów; Uzdrowić miłość; Kto nam  zatruwa życie?; Małżeństwo; Patologie w środowisku pracy; Lęk przed porażką; Molestowanie moralne, Biblia rozstania i Bajkoterapia.
Nowy rok rozpoczęliśmy fazą podsumowań  i nowych zakupów. Zapraszamy do naszych placówek po nowe pozycje z literatury dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym  po tak popularne wśród Państwa audiobooki. W naszej audiotece  pojawiły się nowe lektury, klasyka literatury, nowości wydawnicze z gatunku  kryminał, sensacja, powieść historyczna. Ponadto dokument, reportaż, esej. Nowości łatwo można wyszukać w katalogu online na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!
Biblioteka (Józefów i Michalin) w statystyce, to zarejestrowani czytelnicy – 3734, nowe książki – 3943, udostępnienia na zewnątrz i na miejscu – 77350, udostępnienia czasopism – 3702, dokumentów elektronicznych – 2274. Imponujące liczby, optymistyczny koniec i nowy początek, czego sobie i Państwu w kolejnym roku także życzymy!