Spotkania autorskie w Bibliotece

Joanna Olech – 24.02.2010 r. (środa), godz. 13.30

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w “Tygodniku Powszechnym”, “Rzeczypospolitej”, “Nowych Książkach” i wielu innych. Autorka rewelacyjnej Dynastii Miziołków.
Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. Rafał Witek – 23.04.2010 r. (piątek)
Ur. 1971 r., z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego. Autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Dotychczas opublikował: Zwykła dziewczynka (Siedmioróg 2002), Plaża tajemnic + Wiersze dla niegrzecznych dzieci (Znak 2004; 1. nagroda w konkursie “Popisz się przed dzieckiem”), Cudnie paskudnie (Telbit 2006), Zmyślone historie (Telbit 2007), Julka Kulka, Fioletka i ja (Bajka 2009). Współpracuje z magazynem dla dzieci “Świerszczyk” i wydawnictwem edukacyjnym „Nowa Era”. Jest także felietonistą portalu “qlturka.pl”, gdzie ogłasza recenzje, reportaże i teksty krytyczne dotyczące szeroko pojętej kultury i sztuki dla dzieci.
Izabella Klebańska – 31.05.2010 r. (poniedziałek)
„Nuty Chopina” – spotkanie muzyczne
Z okazji Roku Chopinowskiego bohaterka spotkania przygotowała specjalna ofertę . W trakcie spotkania z dziecmi przedstawi biografię słynnego kompozytora i pianisty, fragmenty jego utworow, wykonanych na żywo oraz odtworzonych z płyty “Nuty Chopina to połączenie znakomitej zabawy z potężną dawką rzetelnej wiedzy muzycznej”.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak “Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również programami: „5,10,15” i „Domowe przedszkole”. Poza twórczością telewizyjną, na koncie Izabelli Klebańskiej znajdują się teksty piosenek dla dzieci, stworzone na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych. Część z nich ukazała się na kasetach audio: „Kocham rap”, „Nogi Angeli” i „Śpiewaj”.
Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.
Izabella Klebańska popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób.

Małgorzata Strzałkowska – 20.09.2010 r. (poniedziałek)

autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Zadebiutowała w 1987 roku w „Świerszczyku”. Napisała m.in. Hocki-klocki dla każdego – i małego, i dużego (Endo, 1999), Leśne głupki (Egmont, 2000), Zbzikowane wierszyki łamiące języki (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, 2002), Rady nie od parady (Wydawnictwo Jacek Santorski) oraz Wiersze, że aż strach!, Zielony, żółty, rudy, brązowy… i Gimnastyka dla języka (i Polaka, i Anglika), Rymowane przepisy na kuchenne popisy (Media Rodzina). Jest autorką tekstów na ubranka, wierszy i gier do Internetu dla firmy Endo oraz bajek i piosenek dla telewizyjnej „Jedyneczki”. Wspólnie z Robertem Friedrichem, liderem Arki Noego, opracowała teksty na płytę Kocham moją mamę, dołączoną do „Wysokich Obcasów”.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel – 18.10.2010 r. ( poniedziałek)

Z wykształcenia jest poważnym doktorem literatury, a z zamiłowania zupełnie niepoważną autorką książek dla dzieci. Jej opowiadania można też przeczytać w “Misiu” i “Świerszczyku”. Wcześniej, przez kilka lat, pisała felietony do miesięcznika “Dziecko”. Razem z trójką swoich dzieci – Marianną, Wojtkiem i Hanią mieszka w przedwojennej kamienicy w Gdańsku-Wrzeszczu. Uwielbia podróże (małe i duże), wycieczki rowerowe, plażę i wodę w każdej postaci.

Źródło tekstów: Wydawnictwo Literatura, Agencja „Autograf”