Nie ma nudnych dni… – spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską

Piątek, 22 maja, niepewna, zachmurzona i grymasząca pogoda, lecz w nas wszystkich optymizm, pomimo czającej się gdzieś blisko burzy. Na pewno się uda – myśleliśmy! Wyjechaliśmy na dworzec Warszawa Wschodnia po panią Piątkowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, która rozpoczęła podróż z Bielsko-Białej już o 04.11 z nadzieją, że dotrze na spotkanie z nami na czas.

Pociąg przyjechał i jak to bywa na naszej kolei, zatrzymał się na innym peronie niż planowano, ale odnaleźliśmy panią Renatę. Do Biblioteki autem z Urzędu Miasta wiózł nas sympatyczny pan Grzegorz. Kiermaszyk twórczości pani Renaty był już otwarty, dzieci dotarły, klasa IIIb z panią Beatą Mętrak ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klasa IId z panią Dorotą Jurkiewicz i Świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie pod przewodnictwem pani Jolanty Kotlińskiej. Panowała słoneczna i miła atmosfera.
Dzieci tworzyły wspaniałą, zdyscyplinowaną grupę słuchaczy. Prośbom o autografy nie było końca. Rozdaliśmy naszym małym gościom kalendarze Wydawnictwa „Bis” oraz torby papierowe reklamujące twórczość pani Renaty. Autorkę dzieci obdarowały słodkościami. Taki “drobiazg na drogę”, bowiem po ekspozycji na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, nocnym pociągiem, pani Renata wraca do Bielsko-Białej.
Życzymy miłej podróży i zapraszamy do nas ponownie!