bip.gov.pl
A A A K

SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 03.12.2015, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: Błędne kodowanie polskich znaków

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jzefowie jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej, ktrego celem jest powszechne udostępnianie informacji publicznej.

Zasady publikacji informacji w BIP regulują:

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
(Dz. U. z 2001 r. nr 112, poz. 1198 z pźn. zm.)
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej
Rozporządzenie Rady Ministrw z dnia 11 października 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemw teleinformatycznych.

1. Przeglądanie Biuletynu
Publikowane informacje zorganizowane są za pomocą menu znajdującego się po lewej stronie ekranu. Aby wyświetlić treść informacji publicznej należy kliknąć odpowiednią nazwę działu w menu. Strony Biuletynu publikowane są w dwch stopniach zagłębienia (strona i jej podstrony). W dolnej części każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonie) z informacjami o dacie utworzenia i autorze dokumentu, dacie publikacji i osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu, a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Wyszukiwarka
Aby wyszukać informację w Biuletynie, należy w okienko wyszukiwarki, ktre znajduje się w lewym grnym rogu ekranu, wpisać odpowiednią frazę i kliknąć przycisk z symbolem strzałki lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentw oraz opcjonalnie dokumentw archiwalnych.

3. Odnośnik do portalu bip.gov.pl
W nagłwku strony znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

4. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument zostanie usunięty z Biuletynu, automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrcony. Jeśli więc dokument był w rejestrze stron usuniętych, a teraz go tam nie ma, oznacza to, że został przywrcony.

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian.

Po edycji ogłoszenia statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "licznik" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Michał Kowalczyk
Publikacja dnia: 03.12.2015
Podpisał: Jadwiga Sikorska
Dokument z dnia: 02.11.2015
Dokument oglądany razy: 1 128