Mała Książka Wielki Człowiek – zapraszamy!

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece w Michalinie

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do Biblioteki przy ul. Słonecznej 15, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Dla kogo przeznaczona jest wyprawka? Dla dzieci urodzonych w latach 2014-2017.Konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki. Jeśli dziecko było już zapisane do Biblioteki wyprawka również przysługuje.

Co zawiera wyprawka? Książka „Pierwsze czytanki dla…” ; Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”; Karta Małego Czytelnika.

Zasady udziału dziecka w Projekcie:

a) do udziału w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki,

b) jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka, niezależnie od tego, ze zbioru ilu Bibliotek korzysta,

c) w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,

d) posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek we wszystkich bibliotekach biorących udział w Projekcie,

e) uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej książki z księgozbioru dziecięcego,

f) po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika,

g) rodzice nie potwierdzają pisemnie odbioru Wyprawek,

h) wyprawek nie należy wydawać dzieciom niezapisanym ani przekazywać w czasie wizyt w przedszkolach. Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny dziecka i jego obecność jest konieczna do otrzymania Wyprawki.