Uwaga!

Drodzy Czytelnicy, uzyskaliśmy zgodę Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Burmistrza Miasta Józefowa na otwarcie bibliotek i pracę z Czytelnikiem, dlatego od poniedziałku zapraszamy do naszych placówek: Biblioteki Głównej w Józefowie oraz Filii w Michalinie.

Nowe godziny otwarcia:
poniedziałek 13.00-18.00
wtorek 13.00-18.00
środa 9.00-14.00
czwartek 9.00-14.00
piątek 9.00-14.00
sobota – nieczynne

Bieżące zasady obowiązujące w działalności naszych placówek:

1. Do odwołania w Bibliotece nie będzie wolnego dostępu do półek.
  2. Nieczynne będą Czytelnia Naukowa i Pracownia Komputerowa.
    Do odwołania zostaje zawieszona organizacja spotkań, imprez i wydarzeń.
  3. Obsługa czytelników będzie się odbywać przy drzwiach wejściowych.
  4. Zwracane pozycje będą przechodziły obowiązkową 3 dniową kwarantannę.
  5. Czytelnik musi zachować odpowiedni dystans, posiadać maseczkę lub przyłbicę i rękawiczki ochronne, ewentualnie zdezynfekować dłonie preparatem znajdującym się przy drzwiach Biblioteki.
  6. Zachęcamy do przychodzenia z przygotowaną listą pozycji do wypożyczenia, co usprawni obsługę i ograniczy kontakt z innymi czytelnikami.
  7. Od 11 maja możliwe będzie składanie zamówień według zasad podanych poniżej.
  8. Zamówienie można złożyć telefonicznie lub na adres e-mail Biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie:
    Telefon: 22 789-23-63
    Adres e-mail:
    Wypożyczalnia dla dorosłych: mbpjozefow@wp.pl
    Oddział dla Dzieci i Młodzieży: mbpjozefow2@wp.pl
    Czytelnia: czytelnia.jozefow@wp.pl
    Filia w Michalinie:
    Telefon: 512-546-996
    Adres e-mail: mbpmichalin@wp.pl
  9. Książki zamawiane do godziny 18 będą do odbioru następnego dnia. Przykład: Książka zamówiona w poniedziałek o godz. 14, będzie czekała na czytelnika we wtorek w godzinach pracy Biblioteki. Zamówienie złożone w poniedziałek o godz. 19, będzie czekało na odbiór w środę.
  10. Zamówienie należy odebrać w ciągu trzech dni roboczych.
  11. Zamówienia realizowane będą według kolejności wpływania. Książka zamówiona przez kilku różnych czytelników odłożona zostanie dla tej osoby, która pierwsza złożyła zamówienie.
  12. Bibliotekarze nie będą przesyłali informacji zwrotnych. Czytelnik otrzyma odpowiedź na zamówienie tylko w przypadku gdy żadna z zamówionych pozycji nie będzie dostępna.
  13. Zamówienia dotyczą tylko książek figurujących w katalogu jako „dostępne”. Pozycje „niedostępne” czytelnik rezerwuje samodzielnie przez katalog on-line.
  14. Zamówienie powinno być podpisane imieniem, nazwiskiem oraz numerem karty bibliotecznej.
  15. Przy odbiorze zamówienia należy obowiązkowo okazać kartę biblioteczną. Brak aktywnej karty uniemożliwi wypożyczenie książek.
  16. Odbiór zamówień możliwy jest wyłącznie w placówce, w której złożono zamówienie, w aktualnych godzinach pracy Biblioteki. Nie będzie możliwości dowozu zamówień do domów czytelników.
  17. Osoby, które nie złożą zamówienia ani nie przygotują listy książek do wypożyczenia, będą musiały zdać się na propozycje bibliotekarzy.

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. O wszystkich zmianach w działalności Biblioteki będziemy informować na bieżąco.