Noc Bibliotek 2018

Oj, działo się działo. Rozpoczęliśmy to wyjątkowe spotkanie od poznania planu biblioteki. Posłużyliśmy specjalnie do tego celu przygotowanymi mapami. W każdym oznaczonym zbiorze, po wyrzuceniu kostka odpowiednie liczby, znajdowano fiszki z określeniami ukrywającymi hasło. To hasło prowadziło do wybranej lektury, gdzie oznaczona strona zawierał odpowiedź. Odrzuciliśmy pomysł rywalizacji. Pracowaliśmy wspólnie, pomagając sobie wzajemnie. Potem czytaliśmy opowiadanie z książki Tajemnicze zaginięcie detektywa Pozytywki, opowiadanie zakończone zagadką. Wykorzystaliśmy też wspaniałe pomysły z książki Zagadki detektywistyczne: rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii.

Wykonaliśmy kilka rysunków, składaliśmy figurki z klocków lego, robiliśmy kanapki, na koniec obejrzeliśmy film w reżyserii Marty Karwowskiej Tarapaty. Obdarowani zakładkami akcji Noc Bibliotek i Rzeczpospoczyta, zakładkami Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz ekslibrisami, zapinkami i książkami, udaliśmy się do domów, gdzie czekał na nas dobry, spokojny sen, na który zasłużyliśmy na pewno, była już przecież prawie północ.