Opowieści futbolowe – spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem

Słonecznie, pięknie, kolorowo, przedmundialowo. To ostatnie chwile bez gorączki kibicowania, jeszcze można powspominać, wsiąść w futbolowy wehikuł czasu i pomknąć na wielkie stadiony, popatrzeć w oczy mistrzom piłki nożnej, obejrzeć wspaniałe mecze. I tak się stało za sprawa opowieści futbolowych. “Cieszki” mistrzów i nasze próby wymyślenia zabawnych i sugestywnych gestów radości wywoływały salwy śmiechu, za najciekawszy pomysł dyrektor Jadwiga Sikorska ufundowała nagrodę, jaką została książka Gole wszech czasów, oczywiście z autografem autora.

Jarosław Kaczmarek – opowiadacz ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie praktykowaniem sztuki opowiadania w różnorodnych formach, gitarzysta, autor opowiadań, muzyki i tekstów piosenek, animator kultury. W swoich projektach artystycznych poszukuje „opowieści współczesnej” – zderzenia tradycyjnej formy opowiadania z tematyką dotykająca współczesnej wyobraźni. Organizator wydarzeń artystycznych w przestrzeni miejskiej – festiwal Folkowy dywan muzycznych opowieści. Prowadzi warsztaty opowiadania dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma instytucjami, m.in. Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym w Warszawie.