Jakub Skworz oraz Adaś Mickiewicz, łobuz i mistrz, czyli spotkanie autorskie

Jakub Skworz (1990) – polski dziennikarz i pisarz, który w 2015 roku zadebiutował jako autor książek dla dzieci i młodzieży – od tego czasu młodzi czytelnicy nieustannie domagają się kolejnych jego książek. Spod jego pióra wyszły książki: „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit” oraz „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”.

Mimo że teraz jest pisarzem, w którego książkach zaczytują się najmłodsi i nastoletni czytelnicy, sam jako dziecko unikał czytania jak ognia – zniechęciły go lektury, które uważał za nudne. Dopiero parę lat później, kiedy zaczął sam wybierać książki, które później czytał, przekonał się, jaką mocą i możliwościami obdarowuje nas  literatura.
Adaś Mickiewicz, łobuz i mistrz to opowieść oparta na faktach. Snuje się tam łobuzerska opowieść o młodości Adama Mickiewicza i zupełnie odmiennym od współczesnego świecie, pełnym dorożek, pojedynków, cylindrów i dalekich podróży.

Spotkanie autorskie, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, tak duża i piękna sala widowiskowa może zapewnić wszystkim uczestnikom komfort, który sprzyja skupieniu i daje swobodę autorom, a nam pewność, że wszyscy będą zadowoleni. Na spotkaniu obecna była młodzież ze szkół podstawowych naszego miasta.