Spotkanie z literaturą – Anna Onichimowska

Anna Onichimowska urodziła się w Warszawie, w 1952 r. Jest autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych.
Skończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i pracowała przez szereg lat jako wydawca. Zadebiutowała w 1980 roku zbiorem wierszy dla dzieci “Gdybym miał konia”. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Jej utwory wydawane są również po francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku.
W latach 1995-2003 pełniła funkcję prezesa Polskiej Sekcji IBBY. Od 2014 roku mieszka w Lundzie (Szwecja)

Spotkanie odbyło się w gościnnym saloniku czytelniczym Biblioteki Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. Realizacja tego spotkania możliwa była dzięki nawiązanej między nami współpracy międzybibliotecznej. Dlatego na pewno spotkamy się ponownie.