Jak powstaje film – spotkanie pierwsze

Jak powstaje film? Kim jest reżyser, scenarzysta i operator. Czym jest plan filmowy i jak to się dzieje, że na ekranie żyją drzewa, smoki i trolle? Na wiele pytań szukaliśmy właściwych odpowiedzi. Znaleźliśmy je dzięki literaturze popularnonaukowej. Najważniejsze dziś dla nas to: Encyklopedia Audiowizualna Britannica. Film i teatr; Kino Davida Parkinsona; 101 wspaniałych filmów Wydawnictwa Arti; Najciekawsze filmy tegoż wydawnictwa oraz Tajemnice Nauki. Scena i ekran Iana Grahama. Rozsmakowani w filmowej atmosferze przygotowaliśmy scenariusz wg inscenizacji Ireny Landau Nic wielkiego, z książki Przedszkolne i szkolne inscenizacje. Zabawa w teatr. Spektakle, kostiumy, rekwizyty. Po ustaleniu zakresu planu filmowego, rozdaniu ról i kilku próbach nakręciliśmy własny, na pewno niedoskonały, ale radosny film fabularny pod tytułem Nic wielkiego. Reżyserami i aktorami została GP SP nr1. Dzięki współpracy i radości z naszych wysiłków weszliśmy w świat dziesiątej muzy.