Małgorzata Karolina Piekarska – spotkanie z młodzieżą

Małgorzata Karolina Piekarska

Dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP Warszawa i TVP Regionalną gdzie emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi – Telewizyjnym Kurierem Warszawskim, Kurierem Mazowieckim, Dziennikiem Regionów. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku „Cogito”. Tam przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony „Wzrockowisko” przynosząc jej popularności wśród młodego pokolenia.

Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisać chciała od… zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: „Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym”. Było pracą na konkurs zatytułowany „Do głowy by mi nie przyszło” i podpisała je jako Małgorzata P.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk „Dwanaście stron prezentuje” w miesięczniku społeczno-literackim „Okolice”.

Spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. Wraz z autorką mogliśmy gościć w serdecznych progach szkoły, ale przede wszystkim biblioteki szkolnej, z którą realizujemy we współpracy liczne zadania. Razem pragniemy, aby tekst literacki towarzyszył młodzieży na co dzień i pozwalał rozwijać wrażliwość oraz smak. Chcemy sprawić, żeby sztuka – w każdym odkryciu, mogła stać się elementem codzienności, stałą formą, jak ulotne powietrze, bez którego świat zamiera.
Małgorzata Karolina Piekarska otworzyła przed nami drzwi do swego świata, pełno w nim wrażeń, słów, obrazów. Odbyliśmy, więc cudowną podróż, za którą dziękujemy, obiecujemy także, że jeszcze jeszcze raz wsiądziemy razem do tego pociągu i pojedziemy na niejedną wycieczkę.