Warsztaty komputerowe – ostatnie w cyklu 2015/2016

To nasze ostatnie spotkanie przed sezonem urlopowym. Omawialiśmy ostatnie ważne zagadnienia, już o wiele bardziej sprawnie poruszając się w Internecie i korzystając z jego możliwości. Zakończyliśmy je uroczystym wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Kolejny cykl warsztatów przewidujemy w sezonie jesienno-zimowym, na który już dziś zapraszamy wszystkich chętnych. Poniżej znajdą państwo informacje dotyczące omawianych zagadnień oraz kontakt telefoniczny i adres poczty elektronicznej.

Zagadnienia i terminy szkoleń z zakresu podstawowej obsługi komputera i korzystania z zasobów Internetu:
BHP pracy. Wprowadzenie do systemu Windows. Przykładowe programy użytkowe – pakiet biurowy OpenOffice, Libre Office. Wprowadzanie tekstu w Open Office. Zapisywanie dokumentów. Formatowanie i edycja tekstu. Tworzenie folderów. ABC korzystania z Internetu – przeglądarki i wyszukiwarki. Bezpieczeństwo w sieci. Zakładanie poczty elektronicznej. Poczta elektroniczna – ćwiczenia. Portale społecznościowe – Facebook, Nasza Klasa. Facebook – ćwiczenia. Miejska Biblioteka Publiczna on-line. Inne serwisy internetowe – Mapy, rozkład PKP, SKM, planowanie podróży, Google Street View. Zakupy internetowe – Allegro, zakupy z dostawą do domu; zamieszczanie ogłoszeń. Portal Legalna Kultura – filmy, muzyka, książki. YouTube. Polskie stacje radio. Bankowość internetowa. Zgrywanie zdjęć z aparatu, telefonu na komputer. Zapisywanie na urządzeniach przenośnych (Pendrive).

Program szkoleń realizujemy w ramach Projektu Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu.
Informacje i zapisy na kolejne tury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7 należy zgłaszać do osoby prowadzącej zajęcia.

Kontakt: Anna Sobota tel. 22 789-23-63, 603 282 363