Przygody kropli wody – spotkanie ze Smerfami

Przygody kropli wody Marii Terlikowskiej, z ilustracjami Bohdana Butenko wyjaśniły nam trudny proces obiegu wody w przyrodzie. Fascynujące zjawisko parowania i skraplania, wędrowania ze strumieniami i rzekami, by w końcu wypłynąć z naszych kranów. Oj, brakuje nam dziś chłodu i deszczu, ale cieszymy się także ze słońca i wakacji, które wciągną nas w wir przygód już od jutra. O tym właśnie, ale też o bibliotece, książce i powstaniu pisma rozmawiałam z grupą przedszkolną PP nr 2 w Józefowie. Sympatyczne Smerfy wykonały też własnoręcznie zakładki do książek, a potem buszowały w swobodnie wybranej literaturze. Na koniec jeszcze spotkanie z Franklinem i Książką z biblioteki. I pożegnanie, tym razem aż na dwa miesiące wakacji.