Kolejna tura warsztatów komputerowych

Zagadnienia i terminy szkoleń z zakresu podstawowej obsługi komputera i korzystania z zasobów Internetu:

1. BHP pracy. Wprowadzenie do systemu Windows. Przykładowe programy użytkowe – pakiet biurowy OpenOffice, Libre Office.
2. Wprowadzanie tekstu w Open Office. Zapisywanie dokumentów. Formatowanie i edycja tekstu. Tworzenie folderów.
3. ABC korzystania z Internetu – przeglądarki i wyszukiwarki. Bezpieczeństwo w sieci. Zakładanie poczty elektronicznej.
4. Poczta elektroniczna – ćwiczenia.
5. Portale społecznościowe – Facebook, Nasza Klasa.
6. Facebook – ćwiczenia.
7. Miejska Biblioteka Publiczna on-line
8. Inne serwisy internetowe – Mapy, rozkład PKP, SKM, planowanie podróży, Google Street View.
9. Zakupy internetowe – Allegro, zakupy z dostawą do domu; zamieszczanie ogłoszeń.
10. Portal Legalna Kultura – filmy, muzyka, książki. YouTube. Polskie stacje radio.
11. Bankowość internetowa. Zgrywanie zdjęć z aparatu, telefonu na komputer. Zapisywanie na urządzeniach przenośnych (Pendrive).

Program szkoleń realizujemy w ramach Projektu Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu.
Informacje i zapisy na kolejne tury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7 należy zgłaszać do osoby prowadzącej zajęcia.
Kontakt: Anna Sobota tel. 22 789-23-63, 603 282 363;
e-mail: czytelnia.jozefow@wp.pl