Światowy Dzień książki tuż tuż

W sobotę odbędą się coroczne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, jednak my już dzisiaj o tym rozmawialiśmy. O książce, jej wyglądzie i przeznaczeniu. O autorach, ilustratorach, grafikach, wydawcach i drukarzach. O księgarniach, bibliotekach i biblioteczkach domowych. To ważne, by je mieć.

Maciej Stuhr przeczytał nam książkę bez obrazków. Książkę, która zmusza dorosłych do robienia dziwnych i śmiesznych rzeczy. Franklin zabrał nas ze sobą do bajkowej biblioteki, a samodzielnie ozdobione zakładki, będą nam przypominały o naszym spotkaniu. Na koniec, jak zawsze, oglądaliśmy i czytaliśmy swobodnie wybrane przez siebie książki. Pożegnaliśmy z dzieciaki z Józefinki rozbawieni i nastrojeni bardzo bajkowo. Spotkamy się jeszcze na pewno.