Warsztaty komputerowe

Kolejny sezon warsztatów komputerowych rozpoczęliśmy w styczniu. Praca z uczestnikami obejmuje zagadnienia:

1. BHP pracy. Wprowadzenie do systemu Windows. Programy użytkowe – pakiet biurowy OpenOffice, Libre Office.

2. Wprowadzanie i edycja tekstu w Open Office. Formatowanie tekstu. Zapisywanie w różnych formatach.

3. ABC korzystania z Internetu – przeglądarki i wyszukiwarki. Bezpieczeństwo w sieci. Zakładanie poczty elektronicznej.

4. Poczta elektroniczna – ćwiczenia.

5. Portale społecznościowe – Facebook, Nasza Klasa.

6. Facebook – ćwiczenia.

7. Miejska Biblioteka Publiczna on-line

8. Inne serwisy internetowe – Mapy, rozkład PKP, SKM, komunikacja miejska, Google Street View.

9. Zakupy internetowe – Allegro, Merlin; ogłoszenia

10. Portal Legalna Kultura – filmy, muzyka, książki. YouTube. Radio internetowe.

11. Bankowość internetowa.

Program szkoleń realizujemy w ramach Projektu Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu.
Informacje i zapisy: Anna Sobota tel. 22 789-23-63, e-mail: czytelnia.jozefow@wp.pl