A w klepsydrze czas piaskiem sypie, czyli Sherlock Holmes i Doktor Watson

Kolejne spotkanie z cyklu Klepsydra odmierzało nam czas drobinkami piasku, podczas, gdy my, zatopieni byliśmy w lekturze opowiadania Artura Conan Doyla “Stowarzyszenie Rudowłosych”. Przy okazji literackiej wycieczki zmierzyliśmy się również z wiedzą o samym autorze, ilustratorze, a był nim utalentowany Sidney Paget oraz jednym z 80-ciu aktorów, którzy wcielali się w postać Sherlocka Holmesa. Jeremy Brett był równie ekscentryczny, zagadkowy i niesłychanie barwny jak sam bohater opowieści Doyla – Sherlock Holmes. Wieczory z kryminałem stają się naszym miłym zwyczajem. Mamy nadzieję, że wytrwamy w ich kultywowaniu.
Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie, a prowadziła je Agnieszka Laskowska, pracownik tejże biblioteki.