Książka Roku 2015

Książki nominowane w kategorii literackiej i graficznej w konkursie PS IBBY “Książka Roku 2015”. Laureatów poznamy 9 grudnia o 18.00 podczas gali, która odbędzie się w Sali Audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40 w Warszawie.

Jury literackie: Irena Bolek (przewodnicząca), Danuta Świerczyńska-Jelonek, Maciej Skowera.

Jury graficzne: Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Małgorzata Cackowska, Krystyna Rybicka.

Nominacje literackie:

Justyna Bednarek “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” (Poradnia K, Warszawa 2015 )

Zofia Beszczyńska “Królowa Ptaków” (Akapit Press, Łódź 2014)

Anna Czerwińska-Rydel “Bałtycka Syrena. Historia Konstancji Czirenberg” (Muchomor, Warszawa 2014)

Adam Lang “Klucze” (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2015)

Zuzanna Orlińska “Detektywi z klasztornego wzgórza” (Literatura, Łódź 2015)

Zuzanna Orlińska “Stary Noe” (Literatura, Łódź 2015)

Danuta Parlak “Obcy w lesie” (Alegoria, Warszawa 2015)

Renata Piątkowska “Która to Malala?” (Literatura, Łódź 2015)

Joanna Rudniańska “Bajka o Wojnie” (Bajka, Warszawa 2015)

Katarzyna Ryrych “Król” (Literatura, Łódź 2015)

Agnieszka Suchowierska “Mat i świat” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2015)