Jak to dawniej w bibliotece było …

Dawniej istniał katalog kartkowy, czytelnicy także posiadali swoje papierowe karty biblioteczne. Do dziś czujemy do nich sentyment. Czas jednak nieubłaganie wyprzedza nas o krok, więc by nadążyć bardzo się staramy. Dziś w bibliotece także istnieje katalog, ale online, książki wypożycza się przy pomocy czytnika, a karty czytelnika są plastikowe. Każdy ma swój numer i PIN. W katalogu online wyszukujemy korzystając z wielu opcji, nawet słowa kluczowego, czyli fragmentu tytułu. Wiele opisów ma swoje okładki. Najbardziej jednak lubimy czytać. Dziś przeczytaliśmy fragment książki Szkolne przygody Mikołajka, napisanej na podstawie książek Goscinnego i Sempégo, a na koniec zaplataliśmy wykończenia z kolorowych nitek.
Z Jędrusiową gromadką umówiliśmy się na kolejne spotkanie.