Odjazdowy Bibliotekarz 2015. Meta w Muzeum 2 Korpusu Polskiego

W gościnnych progach Muzeum 2 Korpusu Polskiego zakończył się rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2015. Przybyłych uczestników i gości powitali: Mariusz Niewiedzielski gospodarz muzeum, Krzysztof Jaraczewski, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego z Sulejówka, Iwona Zborszczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej z Sulejówka, Elżbieta Daniłowicz, dyrektor Biblioteki Publicznej z Wesołej, Jacek Czarnowski, dyrektor Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz Jadwiga Sikorska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej z Józefowa. Finałowe spotkanie opieczętowała kapryśna zazwyczaj pogoda, wyjątkowo, słońcem i lekkim wietrzykiem. Sprzyjała nam atmosfera miejsca gościnnego muzeum. Smakowita kiełbaska i chrupiąca bułka czekała na zmęczonych i głodnych. Na deser ciastka, herbatniki, woda, kawa, herbata. Na nasyconych czekały muzealne eksponaty, na pewno warte obejrzenia, spotkanie z Agnieszką Wojdowicz, autorką romantycznej serii Niepokorne wydawnictwa Nasza księgarnia oraz Strażnicy Nirgali – serii przygodowej dla młodzieży. Bookcrossing ugasił niejedno pragnienie czytelnicze, bo było co obejrzeć i co wybrać, by potem zatopić się w lekturze.