Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza. Odjazdowy Bibliotekarz Sulejówek – Wesoła – Wawer – Józefów 9 maja 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie serdecznie zaprasza na wspólną rowerowo-czytelniczą imprezę. „Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska „akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach” – tak określa akcję organizator i pomysłodawca http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/. Nasz Rajd będzie miał miejsce w czasie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”.

Organizatorzy:
Biblioteki publiczne: Wawer, Wesoła, Józefów, Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie.

Patronat medialny:
Wiadomości Sąsiedzkie Wesoła – Wawer – Praga-Południe – Rembertów, Wesoła Gazetka Sąsiedzka, Gazeta Otwocka, Linia Otwocka, Józefów Nad Świdrem, Tygodnik Regionalny.

Wsparcie organizacyjne:
Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WITOPLAST, K&M Delikatesy Wesoła, PAWO Piekarnia-Cukiernia,
Polpain-Putka, Piekarnia Oskroba, OK-sklep, Fundacja Radość dla Ludzi, F.H.U. SAKOWSKA – Materiały Odblaskowe, Vita Medica, Platon – Dystrybucja Książek, ABUD – Market Budowlany, Stowarzyszenie Nasza Wesoła,
harcerki z 44 MDH-ek Kasjopea im. Danuty Siedzikówny “Inki”, CYKLON Sport Serwis, Rembertowska Masa Krytyczna,
Miejska Wysyłka, BazaRowerowa – Zbigniew Wiliński

O bezpieczeństwo na trasie zadba lokalna policja.

Trasa (29 km):
Mapa: http://www.bikemap.net/en/route/2917431-odjazdowy-bibliotekarz-2015/
10.00 Start: Muzeum Józefa Piłsudskiego – Sulejówek ul. Oleandrów 5 (zbiórka – 9.30)
11.00 Przystanek: Wesoła Biblioteka Główna ul. 1 Praskiego Pułku 31
12.30 Przystanek: Wawer Biblioteka Główna Trawiasta 10
15.00 Meta: Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie, ul. Kasztanowa 6
Do Rajdu można dołączyć na trasie – na ww. przystankach.

Atrakcje na mecie: grill, słodkości, bookcrossing, konkurs na najlepiej udekorowany rower, spotkanie z autorką książek – Agnieszką Wojdowicz, pokaz rowerów nietypowych, kącik dla dzieci, zwiedzanie Muzeum i jego eksponatów militarnych, pamiątkowe zdjęcie uczestników.

Zachęcamy do trenowania i podnoszenia kondycji!
Więcej informacji niebawem na stronach Organizatorów oraz w naszych placówkach!

Loga sponsorów z naszego miasta: