Sobotnie Czytanie w Filii w Michalinie

Nie wszystkie dzieci wiedzą o tym, że Tygrysek nie od zawsze mieszkał w Stumilowym Lesie. Pewnej nocy po prostu pojawił się w domku Kubusia Puchatka i wywołał niemałe zamieszanie. Problemem okazało się nie tylko jego ciągłe „brykanie”, ale także brak apetytu. Jak mieszkańcy Stumilowego Lasu przyjęli Tygryska? Co okaże się jego przysmakiem?
Tego dowiemy się już 22 listopada.

Czytamy: Chatka Puchatka A. A. Milne

 

Zimą dzieci lepią bałwany, rzucają się śnieżkami, jeżdżą na łyżwach; zjeżdżają na sankach. Mama Mu z zazdrością obserwowała z obory bawiące się na śniegu dzieci gospodarza. Niewiele myśląc sama postanowiła spróbować jazdy na sankach. Powstał jednak pewien problem: Kto będzie kierował sankami? Może Pan Wrona się zgodzi? O zimowych zabawach Mamy Mu i jej wiernego towarzysza Pana Wrony posłuchacie już 6 grudnia.

Czytamy: Mama Mu na sankach  Jujji i Tomasa Wieslander

Staruszek Pettson razem ze swoim zwariowanym kotem Findusem zaczynają szykować się do Świąt Bożego Narodzenia. Jest tyle rzeczy do zrobienia: trzeba kupić dużo dobrego jedzenia, upiec pierniczki i ściąć świąteczne drzewko. Niestety na samym początku świątecznych przygotowań Pettson zwichnął nogę i nigdzie nie może się ruszyć. Co będzie ze świętami? Czy Findus doczeka się choinki i prezentów? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas zajęć 20 grudnia.

Czytamy: Goście na Boże Narodzenie Swena Nordovista

Biblioteka w Michalinie zaprasza!
Zuza