Filia Biblioteki w Michalinie. Spotkania czytelniczo–plastyczne wrzesień/grudzień 2014 r.

Wrzesień to czas powrotu dzieci do szkoły. Do szkoły po wakacjach wraca też mała Martynka, bohaterka serii Gilberta Delahaye. Czy spotka nowe koleżanki i kolegów? Czego nowego nauczy się podczas lekcji?Odpowiedź na te i inne pytania poznacie podczas pierwszych zajęć czytelniczych w tym roku szkolnym tj. 13 września.

Czytamy: „Martynka w szkole” Gilbert Delahaye

1. Pewien pluszowy zając bardzo chciał znaleźć kogoś kto go pokocha i nada mu imię.Któregoś dnia, zmęczony długim oczekiwaniem w witrynie sklepowej postanowił wyruszyć w podróż w poszukiwaniu Swojego Miejsca. Czy je znajdzie? Czy ktoś go pokocha? Na odpowiedź musicie poczekać do 27 września.

Czytamy : „O zającu, który szukał Swojego Miejsca”Agata Baranowska

2. Mela to mała dziewczynka, która tak jak inne dzieci chodzi do przedszkola. Bardzo kocha swojego dziadka i lubi słuchać jego ciekawych opowieści. Pewnego dnia podczas spaceru po parku dziadek ofiarował wnuczce niezwykły prezent – mały bursztynek. Niby nic niezwykłego prawda? Jednak ów kamyczek odmienił życie małej Meli. Jak? Tego dowiecie się już 11 października.

Czytamy: „Tajemnicze przygody Meli” Maciej Orłoś

3. Cobyście zrobili, gdybyście rano zaraz po przebudzeniu usłyszeli nieznajomy głos ponaglający was do szybkiego wstania? A jak byście zareagowali, gdyby okazało się, że ten głos należy do waszego kota, który spieszy się na… przyjęcie u wróżki? Feliks był co najmniej bardzo zdziwiony, ale szybko wstał z łóżka,wyskoczył przez okno zaraz za swoim przyjacielem Ferdynandem i….. Co było dalej? O tym posłuchacie na zajęciach czytelniczych 25 października.

Czytamy: „Przygody Feliksa Szczęśliwego i kota Ferdynanda” Ewa Karwan – Jastrzębska

4. Franklin bardzo lubił uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych, zwłaszcza sportowych. Największą radość sprawiało mu oczywiście dostawanie nagród i wyróżnień jakie mógł w ten sposób otrzymywać. Pewnego razu mały żółwik postanowił dołączyć do grupy zuchów, aby w pięknym mundurku przystąpić do…zdobywania odznak. Czy to zadanie rzeczywiście okaże się tak proste, jak się Franklinowi wydaje? O przygodach Franklina posłuchamy 8 listopada.

Czytamy: „Franklin chce zdobyć odznakę”  na podstawie odcinka animowanej serii pt. „Witaj Franklin”, napisanego przez Karen Moonah

5. Zimą dzieci lepią bałwany, rzucają się śnieżkami i… zjeżdżają na sankach. Mama Mu z zazdrością obserwowała z obory bawiące się na śniegu dzieci gospodarza.Niewiele myśląc sama postanowiła spróbować jazdy na sankach. Powstał jednak pewien problem: Kto będzie kierował sankami? Może Pan Wrona się zgodzi? O zimowych zabawach Mamy Mu i jej wiernego towarzysza Pana Wrony posłuchacie już 6grudnia.

Czytamy: „Mama Mu na sankach” Jujja i Tomas Wieslander

6.  Staruszek Pettson razem ze swoim zwariowanym kotem Findusem zaczynają szykować się do Świąt Bożego Narodzenia. Jest tyle rzeczy do zrobienia: trzeba kupić dużo dobrego jedzenia, upiec pierniczki i ściąć świąteczne drzewko. Niestety na samym początku świątecznych przygotowań Pettson zwichnął nogę i nigdzie nie może się ruszyć. Co będzie ze świętami? Czy Findus doczeka się choinki i prezentów? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas zajęć 20 grudnia.

Czytamy:  „Goście na Boże Narodzenie” Swen Nordoqvist

Alicja Wasilewska