Claude Monet, czyli malarstwo w przestrzeni dziecka

Dziś poznaliśmy samego wielkiego Moneta. Jego lilie, nenufary, topole, japońskie mostki, parasole nad łąkami, polami, w parku i na skarpie nadmorskiej. Miłośnik ogrodów i dużych przestrzeni zaprzyjaźnił się z nami.

Ale sztuka to nie tylko malarstwo, także architektura, rzeźba, film i teatr oraz dzieła muzyczne. Sztuka to, więc wszystko, co jest dziełem człowieka artysty. Klasa Oa SP 1 to doskonali artyści, wkomponowane we własne tło dzieła Moneta (fotokopie) tworzyli z pasją, dlatego ich prace ozdobią galerię w klasie. Na pamiątkę zabiorą ze sobą okazyjnie przygotowane zakładki, z dziełami mistrzów Kossaka i Makowskiego. Korzystałam z książki Claude Monet i jego magiczny gród Laurence Anholt.