Nowości w naszej Filmotece

Wypożyczalnia dla Dorosłych oferuje kolejne tytuły filmowe. Na miarę naszych możliwości będziemy powiększać i te zbiory. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych czytelników, dlatego wśród tytułów zakupionych tym razem znajdą Państwo na pewno coś dla siebie. Proponujemy kino akcji, filmy romantyczne i obyczajowe, a także filmy poruszające tematy trudne i silnie związane z naszą historią.

Reich w reżyserii Władysława Pasikowskiego to film sensacyjny. Akcja filmu rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych. W rolach pierwszoplanowych zobaczyć można Bogusława Lindę i Mirosława Bakę. W tej reżyserii zakupiliśmy także Pokłosie.
Dług Krzysztofa Krauze, to film psychologiczny. Dramatem bohaterów jest uwikłanie w szantaż i spłatę nieistniejącego długu. W filmie podziwiać można doskonałą grę aktorów: Roberta Gonery, Jacka Borcucha i Andrzeja Chyry. Nieulotne w reżyserii Jacka Borcucha to kolejny film z udziałem zdolnego młodego aktora  – Jakuba Gierszała, którego rola w Sali samobójców Jakuba Komasy, to popis nie tylko świetnej gry aktorskiej, także obraz samotności i wyobcowania. Film jest przykładem na istnienie Hikikomori ( z jap.), choroby cywilizacyjnej, rodzaju depresji, skrajnego wycofania społecznego, zamknięcia w „bezpiecznym” świecie Internetu. Z Jakubem Gierszałem będzie można obejrzeć również film Wszystko co kocham. Podążając tropem filmu polskiego warto wspomnieć o wyjątkowym filmie Grzegorza Zglińskiego. Wymyk to opowieść o brawurowej i nikomu niepotrzebnej odwadze, tchórzostwie w chwili próby, wyrzutach sumienia i rodzinie na krawędzi. Orężem filmu jest nie tylko temat i jego ujęcie, ale przede wszystkim kreacje Roberta Więckowskiego, Łukasza Simlata i Gabrieli Muskały. Polskie kino w naszej placówce reprezentować będzie także film Mój rower Piotra Trzaskalskiego, W Ciemności Agnieszki Holland, Rewers Borysa Lankosza, Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki, 1920 Bitwa Warszawska Jerzego Hoffmana, Nigdy nie mów nigdy Wojciecha Pacyny, Wróżby kumaka Roberta Glińskiego, Rysa Michała Rosa z genialna rolą Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i równie doskonałą kreacją Krzysztofa Stroińskiego, Skazany na bluesa Jana Kidawy-Błońskiego oraz kilka innych, wspaniałych produkcji. Z kina światowego  nasze zbiory wzbogacą się o film Droga, zrealizowany na podstawie powieści Cormaca  McCarthe’go i w reżyserii Johna Hillcoat’a, Żelazna dama w reżyserii Phillida Lloyda oraz Jak zostać królem z niezapomnianym Colinem Firthem i To skomplikowane z Meryl Streep.