Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu – spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Grzegorz Kasdepke – autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny zdobywca nagrody Edukacja XXI, wyróżnień: Polskiej Sekcji IBBY i Jury nagrody Małe pióro. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci. Prywatnie: wielbiciel muzyki, śmiechu i leniuchowania! (notka biograficzna ze strony Wydawnictwa „Literatura”).

Nasze spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Na Sali zgromadziło się ponad 180 dziecięcej czytelniczej widowni. Wszyscy przybyli na spotkanie ze swoim ulubionym autorem. Jego książki są znane i bardzo chętnie czytane. Kuba i Buba, bohaterowie cyklu książeczek, stali się nawet stałymi towarzyszami ścieżki edukacyjnej w klasach I-III. Dlatego najchętniej kupowano właśnie te tytuły. Naszymi gośćmi byli uczniowie i przedszkolaki z zaprzyjaźnionych z nami placówek: Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2, przedszkoli Szczęśliwe Dzieci, Smart Kids i Józefinka oraz Ośrodka Jędruś. Spotkanie trwało ponad dwie godziny i tętniło radością oraz emanowało wzajemną sympatią naszych gości. Na koniec kolejka po autografy zdawała się nie mieć końca. Jeszcze rzucano pytania i toczono ostatnie rozmowy. Nasz gość obiecał, że będzie o nas pamiętał, podziwiając miasto rzekł, że jest równie piękne jak jego ukochana Saska Kępa, Warszawa, w której mieszka i odpoczywa po licznych i meczących podróżach na spotkania z czytelnikami. Tam też powstają jego kolejne książki.