Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO jako doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa,edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim, o czym poinformowała dyrektor Jadwiga Sikorska.

Z tej właśnie okazji w naszej bibliotece odbyły się dwa spotkania, których inicjatorem i pomysłodawcą było Przedszkole Józefinka. Prezentację na temat narodzin książki przygotowała Katarzyna Hada. Kasia Kajka i Lidia Domańska z Wydawnictwa „bis” przedstawiły Pirata Rabarbara, głównego  i arcyzabawnego bohatera cyklu powieści Wojciecha Witkowskiego. Pirat miał się dobrze, serdecznie przytulany i wyściskany przez dzieci szczerzył zębiska w radosnym uśmiechu, a jakby tego było mało zaczarował wszystkich, zmuszając do wspólnego śpiewu. Gośćmi Józefinek i naszymi były dzieci z klas zerowych ze Sz.P. nr 1 oraz Krasnoludki z Przedszkola nr 1 (ulica Jasna). Wszyscy tego dnia mogli także podziwiać wystawę książek przygotowanych przez dzieci. Wystawa będzie cieszyć nasze i naszych czytelników oczy do końca kwietnia.

Zapraszamy do kramiku książek Wydawnictwa Bis. Książki w cenie przystępnej i dla każdej kieszeni, bez dodatkowych narzutów, marży, po przyjacielsku …