Co słychać w Klinice małych zwierząt w Leśnej Górce

„Wystarczy rozgrzebać zatkane suchą trawą wyjście z nory, wystawić pyszczek z ruchliwym noskiem i powąchać wiatr. Tak! To już! Właśnie dzisiaj Zima wypuściła ziemię z lodowego uścisku”. I tyle zobaczył i wywęszył Suseł,  jeden z bohaterów książki napisanej przez Tomasza Szweda i zilustrowanej przez Anetę Krellę-Moch.
Tomasz Szwed – znany wszystkim piosenkarz muzyki country i wydawca płyt autorskich, kompozytor, terapeuta, muzyk, wreszcie pisarz, autor cyklu o klinice w Leśnej Górce był naszym kwietniowym gościem. Wraz z autorką ilustracji bawili nas słowem, dźwiękiem i obrazem. Zaproszeni goście, czyli dzieci ze Sz.P. nr 1 wraz z opiekunami, słuchali wybranych fragmentów tekstów z książki oraz muzyki skomponowanej przez autora, bawili się słowem i toczyli boje z wyobraźnią, stawali się drzewem, liśćmi, które strąca i kołysze wiatr. Muzyka oddawała nastroje, które trzeba było nazwać i uwiarygodnić mimiką lub gestem. Dźwięki organków i gitary rozkołysały nas w świecie pełnym ciepła i radości. Wspólnie tworzyliśmy rysunek, do którego każdy coś dodał, w którym coś dokończył lub coś rozpoczął. Wspólna praca prezentuje się wspaniale. Na koniec spotkania pod kierunkiem ilustratorki dzieci rozpoczęły prace plastyczne, które wezmą udział w organizowanym przez bibliotekę konkursie plastycznym.