Spotkania z literaturą w Filii Michalin

Powitanie dzieci po przerwie wakacyjnej. Wprowadzenie do tematu – wspomnienia z wakacji i Mira Michałowska.

Malujemy farbami plakaty – jesienne kolory – na podstawie opowiadania Lucyny Krzemienieckiej “Jak się rzep do psiego ogona przyczepił”.

W ramach roku Korczakowskiego w październiku odbył się cykl zajęć poświęconych temu wybitnemu pedagogowi, w których udział brały klasy “0” ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zajęcia oparte były na podstawie książki Iwony Chmielewskiej “Pamiętnik Blumki”.

Rozmowa o przygotowaniach leśnych zwierząt do snu zimowego jako komentarz do opowiadania Ewy Szelburg-Zarembiny “FuFu – Tup – Tup”

Zaangażowanie leśniczego, uroczego pana Krzysztofa przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jego otwartość zachęciła dzieci (jak i dorosłych) do dyskusji na temat lasu i jego mieszkańców.

Lekcje biblioteczne dla klas trzecich pt.: “Zasady funkcjonowania biblioteki miejskiej”. Udział wzięły cztery klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Opowiadanie “Czarna owieczka” Jana Grabowskiego było pretekstem do rozmowy na temat wyrażenia “Trzeba każdemu pozwolić być tym, kim jest!”.