Patriotyczny Listopad Filmowy

Odbyły się już dwa spotkania filmowe organizowane przez parafię Matki Bożej Częstochowskiej i prowadzone przez Marzennę Szymańską ze skromnym udziałem naszych książek, tematycznie związanych z bohaterami przedstawianych filmów.

Jako pierwszy naszym filmowym i literackim bohatere był Rotmistrz Pilecki:
4 listopada: Film, teatr telewizji “Śmierć Rotmistrza Pileckiego“; po filmie spotkanie z córką rotmistrza Pileckiego p. Zofią Pilecką-Optułowicz i nasze książki – Ochotnik : o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Patricelli, Marco oraz Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948, Wysocki, Wiesław Jan.
11 listopada: Film dokumentalny “Józef Piłsudski” z 1935 roku, a po filmie spotkanie z historykiem – wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego – Manuelem Ferrerasem Tasconem, także bogata oferta naszej biblioteki dotycząca Marszałka oraz jego życiorysu i działalności na polu militarnym i politycznym.