Festiwal Otwarte Ogrody z Biblioteką, Gimnazjum nr 1 w Józefowie oraz Domem Nauki i Sztuki

Nasze tegoroczne propozycje skierowaliśmy do placówek z którymi łączymy siły po raz kolejny w naszym mieście. Współpraca powiodła się i tym razem.
W gimnazjum odbyło się spotkanie z trenerką Fundacji Kidprotect Dominiką Zimecką-Kroll, na którym młodzież zetknęła się z problemem bezpieczeństwa, ochrony danych osobowych oraz praw autorskich w Internecie.

Spotkanie ciekawe, problematyka aktualna.
Atmosfera zainteresowania i skupienia sprzyjały uroczystemu otwarciu festiwalu.

Kolejne spotkanie odbyło się w DNiS, a gościem Biblioteki była Marianna Oklejak, autorka oprawy graficznej do nowego wydania Króla Maciusia I. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Strumienie przybyły w umówionym składzie. Prezentacja multimedialna przybliżyła nam parcę ilustratora, a przygotowanie tarcz – herbów państwa dzieci udowodniło nam, jakie zdolne pokolenie wyrasta tuz obok nas.

Za współpracę i miłe spotkania wszystkim serdecznie dziękujemy!