Otwarte Ogrody 2011. Ogród Książki w naszej Bibliotece

Jak co roku włączyliśmy się w przygotowania festiwalu Otwarte Ogrody 2011. W naszej placówce otworzyliśmy tego dnia Ogród Książki.

Godzina 11.00 wybiła i książka dla dzieci zwyciężyła, bo naszym gościem był znany i bardzo lubiany Marcin Brykczyński.

Jego wiersze są tak apetyczne, jak bardzo kremowe i słodkie ciasteczka. Sam autor czytał swe utwory w sposób tak zabawny i ekspresyjny, że wszyscy reagowaliśmy natychmiast, a nasze twarze okraszały uśmiechy przypominające wielkiego rogala. Kiermaszyk książek autora, wydanych przez Wydawnictwo Literatura, cieszył się wielkim powodzeniem. Na pewno w kupionych książeczkach pojawił się potem autograf. Dlaczego z kocimi wąsami? Jak przyznaje autor, bo sam jest po prostu kotem. Spotkanie uświetnił swą sympatyczną obecnością Piotr Witt, autor znanej publikacji biograficzno-historycznej „Przedpiekle sławy: rzecz o Chopinie”, a także burmistrz Marek Banaszek i Danuta Wojciechowska, która życzliwym uśmiechem i ciepłym słowem wspierała nasze wysiłki.

Godzina 14.30 to kolejne spotkanie, Tym razem w nieco poważniejszej atmosferze. Historia, biografia, do dziś niewyjaśniona jednoznacznie sprawa Wiery Gran oraz inne publikacje Agaty Tuszyńskiej, które przepiękną gawędą przybliżyła wszystkim autorka. Jej książki, to detektywistyczne wędrówki przez życie i ludzkie tragedie, ale także obraz miejsc i czasu, w których mieści się fabuła. Obraz rzetelny, prawdziwy i fascynujący. Spotkanie to uświetniła swą obecnością Sława Przybylska wraz z mężem Janem Krzyżanowskim. Najwspanialsze jest jednak to, że wraz z nimi przybyła do nas jedna z ich opowieści i echo dawnych przeżyć, znali bowiem osobiście Wierę Gran, a także Władysława Szpilmana.

W naszym ogrodzie, na chwilę, pojawił się punkt gry miejskiej „Przygody Andriollego”, było nam miło, że mogliśmy i w ten sposób się przydać.