Majowe święto książki, biblioteki i bibliotekarza. Wędrówka przez historię z klasą “O” SP1

Jak powstało pismo, pierwszy alfabet, hieroglify, znaki i symbole. Pierwsza książka, różne jej rodzaje, od glinianych tabliczek, po kamienne ryciny, papirusowe i jedwabne zwoje, do wynalezienia papieru i druku. W końcu książka dziś, różne jej formy, nawet elektroniczne, audio, książka dla każdego, wszystkim dostępna, nie przez wszystkich kochana i szanowana, ale zawsze jednakowo ważna i niezastąpiona.

Na koniec bajka o Mamie Kurze i synku Kukuryku. Mamie, która zawsze przytuli, pocieszy i wszystkiego nauczy oraz synku, który tę mamę docenia. I wreszcie laurka z przepięknych róż oraz losowanie pluszaków. One też potrzebują miłości, nie chcą być zapomniane.