Wiem, gdzie mieszkam…

Kraj: Polska
Województwo: mazowieckie
Powiat: otwocki
Od 1962 roku – Miasto Józefów

Z wizytą u nas tym razem 6-latki z “0b” Szkoły Podstawowej nr 1. Prezentacja wyróżniająca nasze miasto w Europie, Polsce, województwie i powiecie spodobała się ciekawym świata adeptom klas pierwszych. Dodatkową atrakcją był kontakt z prawdziwymi ściennymi mapami. Namacalnie poszukiwane miasto stało się największą atrakcją spotkania. W podsumowaniu podziwialiśmy urodę naszego miasta. Jego pomniki, także te będące dziełem przyrody, krajobraz, a także zwierzęta z otaczających nas lasów. Na koniec poświęciliśmy się uzupełnianiem kolorami konturów herbu miasta i poznawaniem jego symboliki. Wszystkie prace wyeksponowane na kolorowych kartonach zdobią nasze ściany tworząc tym samym małą wystawę.