Poznaj swój kraj & Elżbieta Dzikowska i cykl Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce

Przedstawiamy Państwu nowe wydanie czterotomowego cyklu książek Elżbiety Dzikowskiej. Jak sama autorka wskazuje, kiedyś świat był dla Polski zamknięty, więc razem z mężem Tonim Halikiem starała się ten świat dla rodaków otworzyć. Dziś każde miejsce na kuli ziemskiej jest dla nas otwartym celem do zdobycia, więc w poznawaniu pięknych i niezwykłych miejsc w Polsce, podróżując, możemy przełamać bariery krajoznawcze, stereotypy i nacieszyć się tym, co w naszym kraju najcenniejsze, czyli ludźmi pełnymi pasji. Taki prawdziwy turystyczno-krajoznawczy groch z kapustą.

Północny zachód. Szlak Piastowski wiodący od Gniezna aż do Płocka. Kaszuby z “najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim. Na Pomorzu Borne Sulinowo, nadal nieodkryte do końca i pełne tajemnic. Jarocin, tym razem bez muzyki, za to z farą Św. Marcina, pałacem Radolińskich, ruinami kościoła Świętego Ducha. Golina, wieś w której przetrwała tradycja najbardziej pracochłonnego haftu na świecie, nazywanym po prostu snutkiem.
Północny wschód. Rejon ten, to przede wszystkim przepiękna i dumna przyroda. Warmia, Mazury, Suwalszczyzna. Podlasie z Puszczą Białowieską i urokliwą Kotliną Biebrzy. Także niezwykłe zabytki, Szlak Tatarski, gospody ze smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie i żydowskie cmentarze.
Południowy zachód. Dolny Śląsk z zamkami i pałacami jakich liczby nie ma nawet nad Loarą. Secesyjna architektura Bielsko-Białej, mała Wenecja w Cieszynie.
Południowy wschód. Urok Bieszczadów. Wspaniałe miasta Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz (dziś walczący ze skutkami powodzi), Zamość, niesamowita ruina w Ujeździe, zwana Krzyżtoporem, Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich, neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach.
Najlepsza podróżnicza książka roku, nagrodzona “Bursztynowym Motylem”, nagrodą im. Arkadego Fiedlera. Zapraszamy do lektury, bowiem czas najbardziej odpowiedni, tuż przed, mamy nadzieję, pogodnym urlopowym zamętem.