Gwiazdka 2009

Tradycją stało się u nas świąteczne nagradzanie czytelników, których możemy włączyć do grona przyjaciół biblioteki i książki. W tym roku mieliśmy przyjemność wyłonić laureatów i nagrodzić najwspanialszych z rodziców, którzy wnoszą ogromny wkład w działania nastawione na ten szczególny kontakt dziecka z książką, bo owocujący zamiłowaniem do czytelnictwa.

Braliśmy pod uwagę, długość i częstotliwość odwiedzin w bibliotece, dbałość o przemyślany dobór literatury, kontakt z dzieckiem na poziomie dialogu literackiego rodzic-dziecko. Postanowiliśmy nagrodzić:

• Panią Małgorzatę Nowak z córką Marylką;
  • Pana Wojciecha Popisa z córkami: Bernadettą, Łucją oraz Agatką;
  • Panią Agatę Drużdżel z synem Jakubem;
  • Panią Edytę Kowalczyk z córkami Klaudią, Sandrą i Weroniką;
  • Panią Elżbietę Miziołek z synem Kacprem i córką Marianną;
  • Panią Agnieszkę Ogrodnik z synami Tadeuszem i małym Antosiem;
  • Panią Grażynę Gąsior z córką Natalią;
  • Panią Izabellę Schnell z synem Maksymilianem i córką Karoliną;
  • Panią Dominikę Stadnicką-Strzembosz z córkami Helenką i Weroniką.

Zaproszeni goście mogli porozmawiać o swych pociechach, obejrzeć i porównać otrzymane nagrody, a były to oczywiście książki. Z dziedziny wychowania dla rodziców oraz zbiorki pomysłów na różne gry i zabawy dla dzieci. Młodsi uczestnicy spotkania w przygotowanym na ich przybycie Oddziale dla Dzieci, wykonali kilka wspólnych prac plastycznych, m.in. “drzewko dobrych życzeń”, mogli pograć w gry stolikowe i pobawić się w zabawy paluszkowe , czyli wierszyki – masażyki czytane przez Jerzego Stuhra. Rozstaliśmy się życząc sobie samych słonecznych i bardzo zaczytanych dni.