200. lat urodzin Fryderyka Chopina – wystawa poświęcona życiu i twórczości. Jak to było…

Otwarcie wystawy odbyło się 30 listopada 2009 roku o godzinie 18-ej. Ekspozycja, dzięki materiałom udostępnionym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, gościła u nas co prawda tylko kilka dni, lecz zainteresowanie jakim się cieszyła wskazuje, że jeśli w nadchodzącym Roku Chopinowskim uda się ją nam powtórzyć, to na pewno znajdzie swoich odbiorców. Na otwarciu wystawy pojawili się znamienici goście, by przy dźwiękach muzyki fortepianowej (Etiuda C-Dur opus 10 nr 7 oraz Nokturn des-Dur opus 27 nr 2 F.Chopina), wykonanych przez Michała Kozłowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie, obecnie wykładowcy i koncertującego pianisty, na chwilę się skupić i oddać uczuciu estetycznego spełnienia.