Nasze ulubione zabawy – spotkanie z maluchami z klasy 0a SP nr 1

Październikowa aura nie sprzyja spacerom. Z nieba siąpi zimny deszcz, jest mokro, szaro i nieprzyjemnie. Dzieciom do szczęścia nie potrzeba jednak wiele, wystarczy wzajemna miła obecność, ciepły gest i coś ciekawego do zrobienia. Toteż w naszej Bibliotece nie zabrakło atrakcji.

Uczyliśmy się krótkich zabaw ruchowych na najkrótszą nawet przerwę: Od stóp do głów, Tak kowboje jeżdżą konno (3 minuty ruchu, Jutta Bläsius). Nasze zmęczone noszeniem wielu ubrań ciała odprężyły się a na buziach zakwitł uśmiech. Przeczytaliśmy krótką opowiastkę o wizycie w ZOO autorstwa Agnieszki Frączek z książeczki Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie. Prowadziliśmy też długą pogawędkę na temat naszych upodobań i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Do naszej dyskusji wtrąciły się paluszkowe kukiełki, które wcześniej wspólnie przygotowaliśmy (Teatrzyk paluszkowy, Dagmara Ślepowrońska). Rozstaliśmy się weseli i trochę zmęczeni. Obiecaliśmy sobie, że się jeszcze zobaczymy!